• Головна
  • Звідки походить назва Курахове?
Новини компаній
13:22, 24 травня 2023 р.

Звідки походить назва Курахове?

Новини компаній

Курахове знаходиться в Донецькій області України. Поселення виникло на перетині автомобільних доріг, що зв'язують Донецьк, Маріуполь і Запоріжжя, що свого часу сприяло розвитку транспортної інфраструктури. Загалом завдяки вдалому географічному розташуванню Курахове поступово розвивалося. Але звідки пішла назва міста? Які його витоки?

Звідки походить назва Курахове?, фото-1

Як з'явилося Курахове

Місто має багату історію, яка починається ще з часів стародавніх слов'янських племен, які обжили ці землі. Але перші документальні згадки про поселення на території сучасного Курахова належать до XVII століття.

У ті часи тут була фортеця, стратегічно важлива для оборони південних кордонів. Фортеця була побудована 1734 року за наказом Катерини II та названа на честь її фаворита. Під час Другої світової війни Курахове опинилося на передовій лінії бойових дій. Місто було звільнено від окупації в січні 1943-го.

Після війни воно стало центром видобувної промисловості, зокрема видобутку кам'яного вугілля. 1966 року в Кураховому було збудовано найбільший шахтний комплекс «Куйбишевський», який став головним промисловим підприємством міста й залучав безліч мешканців, а також людей із сусідніх міст та областей країни.

Сьогодні сюди приїжджають лише за роботою на місцевих підприємствах. Якщо ви опинилися в Кураховому й не знаєте, як скоротати час у буденний вечір, заходьте на сайт TopCasinoExpert. Для вас зібрані найкращі пропозиції для неймовірного та незабутнього часу проведення.

Звідки походить назва?

Є кілька теорій виникнення назви міста. За однією з легенд назва поселення була присвоєна на честь одного з козаків. Ось що пишуть на форумі:

«Прошу звернути увагу на найдавнішу з предметних карток нашої місцевості. Мапа Генерального Межування Бахмутського повіту Катеринославської губернії, складена не пізніше 1790 (на півстоліття раніше карт Шуберта). Коли і Дніпропетровськ, і Артемівськ ледь стали містами. Але нам цікаво інше. На пагорбах нинішніх Курахівки й Гірника позначено рідкісні чагарники, а єдиний топонім — лісистий Курахів яр. Цікаво, що річка Вовча без назви, нинішня Зоряна — просто «хутір». Тож постає питання: звідки первісна назва Курахівка і як у ті часи називалася Вовча... Натомість Олександропіль (Жуково) — із гордою назвою у всій красі. Вище річки ще один у нашій місцевості топонім «Галицинівка».

Також автор додає:

«Особливо зазначу: є річка Солона. З уразуванням представлень картографів, село Селидове за ієрархією вище за село та хутір. Нагадаю, що під Гірником був хутір, Зоряне теж хутір, а Олександропіль — село. Проте будь-яке село, аби набути такої назви, повинно мати церкву. Але дніпропетровські картографи могли поспішати й точно замалювати не всю місцевість. Наприклад, я бачу деяку невідповідність положення Курахова яру щодо вигину річки Чавунки та Жукова, але може це на перший погляд».

Однозначної відповіді на запитання, звідки пішла сучасна назва Курахового, немає. Стовідсотково можна лише зазначити, що впродовж усього часу це поселення кілька разів змінювало свою назву, проте сучасне його найменування було присвоєно й закріплено за ним тільки в середині минулого століття.

Промисловість міста

Тут розвинена металургійна та хімічна промисловості. Основним підприємством є Курахівський металургійний комбінат, який спеціалізується на виробництві чавуну, сталі, прокату й інших металевих виробів.

На території міста розташований Курахівський завод із виробництва азотних добрив, який є одним із найбільших підприємств у галузі на території України.

У Кураховому розвинені машинобудівна та будівельна галузі. Тут є підприємства з виробництва металообробного обладнання, будматеріалів, сантехніки й інших товарів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...