• Головна
  • Рада ЄС обговорить можливість позбавити Угорщину права голосу
14:00, Сьогодні

Рада ЄС обговорить можливість позбавити Угорщину права голосу

Рада ЄС обговорить можливість позбавити Угорщину права голосу

На засіданні Ради ЄС із загальних питань 27 травня в Брюсселі обговорюватиметься можливість застосування до Угорщини статті 7 Договору про ЄС, яка дозволить позбавити державу-члена блоку права голосу через порушення нею європейських цінностей, передає інтернет-видання "Ми-Україна".

"Міністри проведуть восьме слухання щодо Угорщини в рамках процедури за статтею 7, ініційованої аргументованою пропозицією Європейського парламенту у вересні 2018 року", – йдеться у проєкті порядку денного Ради ЄС із загальних питань.

Окрім обговорення питання Угорщини, на засіданні 27 травня будуть розглянуті кілька інших важливих питань серед яких:

  • механізм регулювання вуглецевого кордону (CBAM) в межах пакета спрощень Комісії "Омнібус I",
  • підготовка до засідання Європейської ради 26-27 червня,
  • щорічний діалог з питань верховенства права щодо ситуації в Бельгії, Фінляндії, Словаччині та Швеції,
  • розгляд прохання Іспанії про включення каталонської, баскської та галісійської мов до регламенту, що регулює мовний режим ЄС.

Стаття 7 Договору про ЄС - що нею передбачено

Ця стаття є процедурою для призупинення певних прав держави-члена ЄС у випадку серйозного порушення нею основоположних цінностей блоку.

Перелік цінностей, на яких заснований Євросоюз закріплений у Статті 2 Договору про ЄС. До списку входять: повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство закону та повага до прав людини, в тому числі прав осіб, що належать до меншин.

Навіть якщо держава-учасниця підлягає процедурі за статтею 7, її зобов'язання щодо членства залишаються обов'язковими. Хоча права можуть бути призупинені, не існує механізму для виключення держави з союзу.

На практиці Стаття 7 застосовувалась щодо Польщі. Так, 20 грудня 2017 року Єврокомісія вперше зробила це через польські судові реформи, які за оцінкою ЄС порушували поділ влади між виконавчою та судовою гілками. 29 травня 2024 року Європейська комісія відкликала свою заявку проти Польщі, вказавши на прогрес польського уряду у відновленні верховенства права.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...