• Головна
  • Полив саду і городу без турбот: як вибрати дощувачі, насадки, шланги та конектори
Новини компаній
12:41, Сьогодні

Полив саду і городу без турбот: як вибрати дощувачі, насадки, шланги та конектори

Новини компаній

Правильний полив є основою врожайності будь-якого городу та саду і його здоров'я. Різноманітний садовий інвентар в т.ч. і системи поливу – ось те, що сьогодні дозволяє суттєво заощаджувати свій вільний час та свої сили, а також забезпечує рослинам наявність рівномірного зволоження.

Щоб мати змогу досягати кращих у своєму роді результатів, необхідно правильно підбирати спеціальні насадки та дощувачі, конектори зі шлангами та інше обладнання, яке якомога краще буде відповідати вашим потребам.

Види дощувачів та їх основні особливості

Дощувачі є спеціальними сучасними пристроями, які призначені для розпилення на певну площу води. В реалізації на сучасному ринку представлено кілька основних типів дощувачів. Зокрема серед них спеціалісти виділяють перш за все роторні. Це обладнання відповідає за створення секторного або кругового зрошення завдяки обертанню. Роторні дощувачі вважаються ідеальними для великих городів та газонів, де присутня можливість покриття великих земельних площ. Залежно від моделей в дощувачах можна налаштовувати сектор поливу від нуля і до 360°. Додатково також слід пам'ятати про існування:

  • Секторних дощувачів. Це обладнання працює у конкретно визначеному секторі. Наприклад, його можна встановити для роботи в секторі 90° або 180°. Це відкриє можливість точного поливу конкретних земельних ділянок, а також дозволить уникнути затоплення доріжок або ж будівель.
  • Імпульсних дощувачів. Згадане обладнання відповідає за подачу води короткими порціями. Це дозволяє забезпечувати більш ефективне зволоження з гарантією зменшеного випаровування. Імпульсні дощувачі особливо корисні для рослин, які потребують наявності обережного поливу.
  • Статичні дощувачі. Обладнання такого плану відповідає за нерухоме розпилення води. Підходить для теплиць та невеликих клумб. Статичні дощувачі вважаються простими в процесі експлуатації та установки.

Пам'ятайте про те, що правильний вибір такого дощувача буде залежати не тільки від форми вашої ділянки, а і від її розмірів та режиму поливу і типу рослин, які є на тих чи інших ділянках.

Насадки: форма з інтенсивністю струменя

Насадки для дощувачів відкривають можливість регулювання інтенсивності та форми струменя. Завдяки їм можливо буде налаштувати дрібнодисперсне розпилення, що чудово підходить для поливу розсади та ніжних квітів. Вони також відкривають можливість налаштування спрямованого та потужного струменю води, що вважається ідеальним для великих грядок та для газону.

Якщо хочете уникнути пошкодження листя ваших рослин та їх кореневої системи, тоді потурбуйтеся про правильний підбір відповідної насадки.

Вибір шлангів: матеріали і їх характеристики

Основою системи поливу є шланги. Вибирати їх необхідно з урахуванням діаметра та матеріалу виготовлення, гнучкості і довжини. В реалізації на сучасному ринку є:

  • недорогі та легкі ПВХ шланги з меншою гнучкістю та можливістю швидко зношуватися під УФ променями;
  • латексні більш гнучкі та довговічні і стійкі до зношування та деформацій шланги;
  • армовані шланги з додатковим посиленням, що відкриває можливість витримувати високий тиск та гарантувати довготривалий термін експлуатації.

Додатково враховуйте, що більший діаметр шланга забезпечить ще кращий напір води.

Конектори – зручність та надійність з'єднань

Конектори є з'єднувальними елементами для дощувачів та шлангів і насадок. Вони реалізуються в різних типах. Від якості конекторів залежатиме простота монтажу та герметичність всієї системи. Металеві набагато міцніші, пластикові легші та не піддаються іржі. Якщо добре підібрати конектор, ви зможете швидко змінити систему поливу та підключати нові пристрої.

Щоб ефективно поливати город або ж ваш сад, потрібно враховувати час поливу та регулярність, а також кількість води, яка потрібна для тих чи інших рослин. Найкраще звертати увагу на автоматизовані системи поливу, що мають датчики вологості та таймери. Це допоможе в підтриманні оптимального рівня зволоження без будь-яких турбот.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...