15:00, Сьогодні

Хмари сарани в Україні

Хмари сарани в Україні

В багатьох регіонах України аграрії та місцеві мешканці фіксують спалахи перелітної сарани (Locusta migratoria). Комах стало настільки багато, що люди почали масово знищувати все, що на неї схоже, передає інтернет-видання "Букви".

Сама сарана – не новачок на українських теренах. Вона мешкає тут тисячоліттями, хоча у звичайні роки її чисельність невелика, і вона не викликає занепокоєння. Проте періодично, за збігу сприятливих погодних умов – теплої зими, вологої весни та спекотного літа – популяція комах різко зростає. Учені також повʼязують це з підвищеною сонячною активністю.

У спокійний період сарана існує в одиночній формі – з короткими крилами, без значної міграції. Проблеми починаються, коли комах стає занадто багато. Тоді вони змінюють форму – відрощують довші крила, формують зграї та починають мігрувати, знищуючи рослинність на своєму шляху.

Фахівці радять діяти ще на ранніх етапах, поки комахи – у вигляді личинок. У цей період вони не літають, тому їх легше знищити. Ефективним методом є застосування біологічних препаратів, наприклад, на основі гриба Metarhizium acridum. Хімічні отрутохімікати бажано не використовувати – вони шкодять не лише шкідникам, а й корисним комахам і птахам, які природним чином регулюють чисельність сарани.

У природі сарана – важливий елемент харчового ланцюга. Птахи, зокрема качки, активно нею живляться. Їх можна залучати як біологічний метод боротьби. Окрім того, сарану вирощують на спеціальних фермах у різних країнах – не лише як їжу для людей, а й як джерело білка для корму тваринам.

Ситуація в “Тузлівських лиманах” – не катастрофа, а природний процес. Але панікувати не варто – потрібне спостереження, правильне втручання і розуміння того, що навіть сарана може бути не лише проблемою, а й ресурсом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...