• Головна
  • Для зміни виборчої адреси ВПО потрібен лише паспорт громадянина України!
Для подачі заяви у паперовій формі самостійно потрібен лише паспорт громадянина України
09:42, 8 вересня 2020 р.

Для зміни виборчої адреси ВПО потрібен лише паспорт громадянина України!

Для подачі заяви у паперовій формі самостійно потрібен лише паспорт громадянина України
Для зміни виборчої адреси ВПО потрібен лише паспорт громадянина України!, фото-1

Для зміни виборчої адреси ВПО потрібен лише паспорт громадянина України.

Нагадуємо, аби проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020, треба до 10 вересня 2020 року подати відповідну заяву про зміну виборчої адреси.
Заяву про зміну або визначення своєї виборчої адреси за місцем фактичного проживання можна подати в паперовій або електронній формі.

Внутрішньо переміщеним особам жодних документів, що підтверджують місце фактичного проживання виборця, додавати до заяви не потрібно.
Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Уповноваженій особі треба мати з собою саме свій паспорт громадянина України, а також довіреність, видану виборцем, чию виборчу адресу будуть змінювати, посвідчену відповідно до вимог законодавства.
Для подачі заяви у паперовій формі самостійно потрібен лише паспорт громадянина України, з яким треба прийти до відділу ведення ДРВ за фактичним місцем проживання (знайти свій відділ ДРВ, який відноситься до адреси, що стане новою виборчою адресою, можна на сайті Державного реєстру виборців за посиланням https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&prejim=3&pmn_id=105).
Бланк заяви можна завантажити із додатку до Постанови ЦВК №145 від 24.07.2020, роздрукувати та заповнити вдома або взяти безпосередньо у відділі ведення ДРВ.
У відповідь на заяву відділ ведення ДРВ протягом 15 днів має повідомити, що виборча адреса була змінена.
Після отримання повідомлення про зміну виборчої адреси можна побачити оновлену інформацію в Реєстрі, зайшовши в «Особистий кабінет виборця» на сайті ДРВ. У розділі «Перевірка включення» введіть свої персональні дані та підтверджуючий код, який прийде на електронну пошту. Упевніться, що відображається вже нова виборча адреса.
Процедура зміни виборчої адреси з можливістю подати електронну заяву доступна лише на офіційному сайті Державного реєстру виборців https://www.drv.gov.ua/. Для подачі заяви в електронній формі потрібен лише електронний цифровий підпис (ЕЦП).
Покрокова інструкція, як подати заяву на зміну виборчої адреси онлайн, доступна за посиланням:
https://www.oporaua.org/news/vybory/mistsevi-vybory/vyborcha_adresa.
Процедура пройдена, 25 жовтня з 8:00 до 20:00 беріть паспорт громадянина України і приходьте на нову дільницю. Не забудьте відстежити номер та адресу нової виборчої дільниці, яка відноситься до нової виборчої адреси.
До речі, ще одна новація Виборчого кодексу — можливість визначити свою виборчу адресу, якщо немає зареєстрованого місця проживання.
Наприклад, це молоді люди з тимчасово окупованої території, які були зареєстровані в гуртожитку свого навчального закладу, а після завершення були «виписані» звідти й не можуть поставити собі позначку про реєстрацію в окупованих частинах Донецької та Луганської областей та АР Крим.
Пам'ятайте, що спрощена можливість реалізувати своє виборче право не відміняє й відповідальності за введення в оману.
Відповідно до ст. 158 Кримінального кодексу України, якщо виборець умисно надає неправдиві відомості до органу ведення ДРВ, то може бути позбавлений волі на строк від 2 до 4 років.
Якщо умисне введення в оману та надання неправдивих відомостей до Реєстру відбувається за попередньою змовою групи осіб, то кожен учасник такої групи може бути позбавлений волі на строк від 7 до 10 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Для зміни виборчої адреси ВПО потрібен лише паспорт громадянина України!
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...