Сучасні умови стимулюють компанії постійно розвиватися та шукати можливості спростити роботу співробітників, щоб вона стала максимально ефективною. Щоб покращити роботу бухгалтерського відділу, можна здійснити автоматизацію бухгалтерського обліку. Це можна зробити за допомогою різних програмних продуктів, серед яких представлено і BAS Бухгалтерія.

На кого позитивно вплине автоматизація бухгалтерського обліку

Використання спеціального програмного забезпечення, допоможе:

  • Бухгалтерам. Співробітники зможуть позбавитися виконання таких рутинних завдань, як проведення розрахунків, заповнення бланків, складання відомостей. Завдяки цьому вони зможуть зосередитись на інших завданнях, які не можна оптимізувати або виконати за певним шаблоном.

  • Пересічним співробітникам. Вони можуть швидше отримувати витяги та довідки з бухгалтерії.

  • Керівництву підприємств та власникам бізнесу. За допомогою автоматизації можна вирішити одразу два важливих завдання: повністю виключити появу помилок у документації, спричинену людським фактором, а також зменшити рівень витрат, який потрібний для забезпечення обробки документів. Також автоматизація дозволяє власникам отримати доступ до даних про виторг, про продукцію, яка є в наявності на підприємстві чи складі, та до будь-якої іншої необхідної інформації. Проведення регулярного контролю керівництвом зменшує ризик виникнення зловживань на робочому місці, а також підвищує якість прийнятих рішень. Якщо це велика компанія, яка має безліч філій, використання таких програм, як BAS Бухгалтерія КОРП, дозволяє відстежувати дані одразу по всіх відділеннях компанії.

  • Клієнтам та компаніям, з якими підприємство співпрацює. За рахунок того, що програмне забезпечення дозволяє використовувати електронний підпис, можна дуже оперативно надсилати іншим компаніям рахунки та акти. Таким чином, вдається мінімізувати простої на виробництві.

Що можна автоматизувати

Програмне забезпечення має досить широкі можливості. З його допомогою можна автоматизувати:

  • Бухгалтерський облік. Програми дають можливість автоматизувати оформлення первинних документів, працювати з виписками з банків та платіжними дорученнями.

  • Робота із документацією. Програми для бухгалтерського обліку містять шаблони для створення договорів, рахунків та інших документів. Достатньо вибрати потрібний та ввести свої дані. Їх можна завантажити в Excel, зберегти та провести в обліковій системі.

  • Звіти та податки. Звіти формуються автоматично. Це відбувається на основі тих даних, які заніс бухгалтер. Вони також перевіряються автоматизовано. Фахівець лише вносить додаткові дані та додає електронний підпис. Програми самостійно стежать за актуальністю форм та оновлюють їх, тому про це можна не перейматися.

  • Електронний документообіг. Автоматизовані системи дозволяють підписувати документи за допомогою електронного підпису та обмінюватися ними. Завдяки ПЗ можна управляти договорами, спростити документообіг усередині компанії та впорядкувати документацію під час зберігання – втрата паперів виключається, пошук прискорюється.

  • Перевірка контрагентів. Автоматизація бухгалтерського обліку дозволяє знизити ризик блокування рахунків, уникнути проблем із податковими службами. 

  • Комунікація із банківськими організаціями. Інтеграція програми з банками дозволяє щоденно економити робочий час.

Програми, призначені для певного сегмента бізнесу, можуть мати низку специфічних функцій. Наприклад, BAS АГРО Бухгалтерія розрахована на сільськогосподарський бізнес та заточена під його особливості.