Чи можна з українським дипломом магістра влаштуватися на роботу в Нідерландах?

Нідерланди – одна з найбагатших та найрозвиненіших країн світу. Тут існує чимало можливостей для побудування кар’єри як для місцевих жителів, так і для іммігрантів, тому люди з різних кутків світу приїжджають сюди для роботи та влаштування комфортного життя.

Велика кількість українців обирає цю країну для роботи, а з початком війни в Нідерланди приїхали тисячі наших співвітчизників. При цьому далеко не кожен погоджується на просту та важку роботу. Якщо людина є першокласним спеціалістом у своїй галузі, звісно ж вона хоче працювати за фахом. Маючи диплом магістра (https://diplomukr.kiev.ua/uk/diplom/diplom-magistra-uk/), було б дивно погоджуватись працювати прибиральником.

Щоб влаштуватись на гідну роботу за фахом диплом з України треба легалізувати. Ця процедура називається нострифікацією. У Нідерландах зробити це досить просто. 

Що потрібно українцям, щоб влаштуватися на роботу у Нідерландах?

Тим, хто має диплом з України для працевлаштування за фахом треба пройти процедуру нострифікації. Вона створена для легалізації документів про середню та вищу освіту.

В Нідерландах зробити це можна у різних організаціях:

1. Педагогічні дипломи легалізують у DUO. Це виконавча агенція з питань освіти.

2. Всі інші диплом легалізують у Голландській організації інтернаціоналізації освіти.

Медичні дипломи у Нідерландах не визнають.

Для українців процедура нострифікація проводиться безкоштовно. Щоб розпочати процедуру, треба відправити запит на офіційний сайт Internationale Diploma Waardering (IDW).

Для того, щоб запросити нострифікацію вашого диплому з університету, треба надати наступні документи:

  • копію диплома (якщо ви маєте декілька, оберіть той, що на вашу думку найбільш важливий та перспективний);
  • додаток до диплома (у якому вказані всі предмети та оцінки);
  • копію загранпаспорта, посвідки на проживання або інше посвідчення особи.

Якщо у вас є професіональний переклад документів, виконаний присяжним перекладачем, надайте його. Нідерландські служби приймають переклади на нідерландську, англійську, французьку або німецьку мову. Якщо перекладу у вас немає, ви можете відправити документи без нього. Оцінка документів про освіту може зайняти близько 1 місяця. Якщо вашу кваліфікацію буде підтверджено, ви зможете влаштуватись на роботу за своїм фахом. 

Як працевлаштуватись без диплому?

Якщо диплома з університету у вас немає, ви можете претендувати на різні робочі місця. Звичайно заробітна плата буде нижчою, але знайти таку роботу значно легше для українців.

Для пошуку роботи ви можете використовувати спеціальні сайти, на яких переставлено чимало вакансій різного типу. Також результату можна досягти опитуючи знайомих, та переглядаючи соціальні мережі. Дехто рекомендує особисто відвідувати різні організації та питати про вільні робочі місця. Як показує практика, українцям досить легко знайти роботу у Нідерландах навіть якщо у них немає документів про освіту.