Утеплення будинку і скорочення рахунків за використані енергоносії потребує пошуку ефективного рішення. Необхідно знайти і застосувати теплоізоляційний матеріал:

  • надійний в експлуатації;
  • оптимальний за вартістю;
  • з високими показниками щільності.

Щоб у просторі будинку або квартири було комфортно, треба знайти збалансоване рішення. Вибір є чималий, а серед різноманіття пропозицій варто звернути увагу на такий композитний матеріал як базальтова вата. Це один із матеріалів для утеплення, який пропонує інтернет-магазин Bud-Platforma.

У онлайн-маркеті є можливість підібрати саме той варіант, який буде найкраще підходити замовнику як за вартістю, так і за користувацькими характеристиками. А ми спробуємо вказати на переваги саме базальтової чи як її ще називають, кам'яної вати для будівництва і ремонту.

Переваги кам'яної вати

Під шаром фактурної штукатурки та яскравої фарби, на теплоізоляційному каркасі будинку має бути матеріал, що допоможе зупинити холод чи спеку. Саме в цьому і допоможе базальтова вата. Вона складається із тонких, виготовлених після тривалого і високотемпературного нагрівання базальту – гірської породи, що має високу міцність і багато інших корисних властивостей. Базальтова вата – це перероблений у дуже тонкі волокна, що сплетені у єдиний виріб, камінь. Саме тому цю вату і називають кам'яною.

Особливості кам'яної вати – висока міцність та ще багато потрібних для утеплення будинку опцій:

  • цікава властивість такого будматеріалу в тому, що він може “дихати”, тобто для нього не потрібно спеціальної вентиляції;
  • внаслідок високого рівня паропроникності, стіни, які захищає базальтова вата від холоду/спеки не вкриваються цвіллю та іншою негативною мікрофлорою;
  • завдяки якісному обміну вологістю, стіни не руйнуються під впливом мікроорганізмів та інших несприятливих умов – дощу, снігу та високої вологості;
  • коли починається пожежа, такий утеплювач не тільки не буде горіти, але і стане певним вогневим бар'єром, тому його краще розташовувати саме ззовні будинку, щоб зробити можливою евакуацію внаслідок надзвичайної пригоди;
  • застосування мінеральної сировини для виготовлення, говорить про високий рівень екологічності;
  • така мінеральна вата може застосовуватись для районів міста чи іншого населеного пункту де є значний шум вулиці, шосе чи промислового об'єкту, оскільки базальтова вата є якісним поглиначем шкідливих децибелів.

Ще одна приємна для власника будинку новина – гарантійний термін експлуатації – до 100 років. Це пов'язано з тим, що основа матеріалу – мінерал, міцний як камінь.

Екологічність базальтової вати та інші корисні характеристики

Цей показник є найвищим серед інших матеріалів – кам'яна вата виготовляється з екологічно безпечної сировини. Саме тому вона не створює проблем для здоров’я та не потребує додаткової вентиляції для відведення шкідливих речовин. Такий утеплювач можна застосовувати у будь-якому будинку і під час ремонту чи реконструкції житлового будинку/квартири або навчального, офісного, складського чи лікарняного приміщення.

Термін експлуатації, вага, взаємодія з вологою

Термін застосування такого матеріалу – десятки років. Якщо його використовувати за призначенням та встановити відповідно до вимог, він прослужить 70-100 років.

Важливо, що базальтові волокна не утримують в собі вологу, хоча можуть її пропускати. Це дає змогу уникнути утворенню на його поверхні негативної мікрофлори.

Порівняно з іншими видами теплоізоляційних матеріалів, базальтова вата міцна і може утримувати конструкцію тривалий час. Але що важливо – мала вага утеплювача дає змогу не переобтяжувати фундамент і під час розрахунку конструкцій будинку, не підсилювати його, застосовуючи вартісні матеріали і збільшуючи час на спорудження будинку.