І які вимоги до цієї спеціальності ставить ринок

На що ж звертати увагу при пошуку першої роботи SMM-менеджером, як потрапити в агентство і за які навички роботодавці додають плюси, розповіла копірайтер агентства Sasquatch Digital Agency.

Вчіться

Курси обов'язкові до відвідування. Чим раніше – тим швидше є шанс почути від рекрутера заповітні «Ви нам підходите». Через кілька місяців роботи таку практику добре було б повторити. Цілком можливо, що через рутину і якийсь досвід ви вже прикрашаєте результати. Так що курси – відмінний струс.

Але пам'ятайте, що тут – як із дипломом в університеті: нікому фінальні папірці не потрібні. Важливо систематизувати знання, показати себе, подивитися на колег та отримати фідбек від лектора.

Резюме

Фраза «У мене немає навичок» не приймається. Чомусь всі забувають, що досвід – це не тільки пара рядків у трудовій книжці. Це ще й те, що ви організовували в університеті або робили за дорученням керівників практики. Розшифровували інтерв'ю, створювали банери для ресторану, влаштовували фотосесії для учасниць «Міс Студвесна» – не скромничайте. Але й не переборщіть. Посада старости гуртожитку в резюме навряд чи буде доречною.

Портфоліо

Якщо хочете додати ще кілька монеток у скарбничку хорошого кандидата, переходите до практики. Робіть контент, навіть якщо діджитал-агенція послуги поки не відповіла на вашу анкету.

Відштовхуйтеся від інтересів. Буває, проєкту потрібна людина, яка більше розбирається в специфіці сфери, ніж у SMM. Уявімо, що ви – затятий театрал. Знайдіть сторінку директора театру на Facebook, постукайтеся з пропозицією, а ще краще, якщо у вас будуть підготовлені фото, тексти анонсів і пара банерів для афіш.

І таргетолог, і копірайтер, і для TikTok творець

Чудово, якщо ви вже займаєтесь SMM просуванням і хочете поліпшити свої знання в копірайтингу або дизайні. Але, коли ви новачок, не кидайтеся на все відразу. Уявіть: ви прийшли до перукаря, а він ще й масажист, бровіст і косметолог. Непогано, але він точно нормально підстриже?

To tell the truth

Поруч із вашим резюме є така кнопка, як «Завантажити». Так, портфоліо можуть місяцями зберігатися на пошті рекрутерів. І якщо у 2018-му у вас був нульовий досвід співпраці з агентствами, то п'ять років стажу в 2021-м просто неможливі. Так що говорите правду: все інше помітять якщо не зараз, то під час наступної співбесіди точно.

Де шукати?

Якщо на Work.ua, Rabota.ua, в Instagram компанії мрії або в профільних групах на Facebook вакансії закінчилися, йдіть ва-банк. Пишіть директору або керівникам напрямів. У соцмережах менеджери не завжди можуть прочитати ваш запит вчасно або кілька днів чекатимуть відповіді начальства. Ось ви ситуацію й випередите.

Знайшли? Перевірте!

Круто, якщо вас вже кличуть на співбесіду. Але спочатку зберіть про роботодавця максимум інформації. Як агентство веде проєкти та хто в нього в клієнтах, як виглядає команда, що пишуть про компанію в Google-відгуках і які фото в відмітках в Instagram. Можете навіть побродити по профілях співробітників. Якщо побачили знайомі обличчя, пишіть! Ваш майбутній керівник, звісно, може розповісти про перспективи після випробувального терміну та легенду компанії, але про затримку зарплати або токсичну атмосферу він напевно промовчить.

Уточніть обов'язки

У кожноїї SMM агенції Київ своя модель. Десь ТЗ дизайнерам і копірайтерам ставить аккаунт, а десь це завдання SMM-менеджера. Тому чітко обговоріть свої обов'язки, можливо, навіть попросіть інструкцію для вашої посади. Якщо пізніше з'ясується, що ви пів дня відповідаєте на листи клієнта, хоча це завдання іншого фахівця, вам буде чим аргументувати.

Не губіть кар'єру

Настане час, коли за вами полюватимуть не лише топові SMM-агентства, а й рекрутери з IT або відомі стартапи (звичайно, якщо весь цей час ви дуже старалися). Пам'ятайте, що вести один проєкт у стартапі або чотири в хорошій агенції – це два різних рівня. Поки ваші колишні колеги прокачуватимуться в діджитал і підхоплюватимуть тренди, найімовірніше, з огляду на ваш профіль, багато чого залишатиметься поза вашою увагою.