Продажі в соціальних мережах – камінь спотикання великих бізнесів та SMM-агентств. Бренди їх вимагають, агенції – не гарантують. CEO New Strategies Group Володимир Чернер у співавторстві з СЕО диджитал-агентств Moko та Sasquatch Digital Agency Тетяною Мокренко й Романом Геращенком розповіли, з чим це пов'язано та як підвищити доходи компанії через інвестиції в SMM.

SMM продає чи ні, чому виникла суперечка та на чиєму боці правда?

Володимир Чернер. Продажі в соцмережах можливі. Усе залежить від розміру бізнесу та правильно підібраного міксу з диджитал-інструментів, у якому SMM відіграватиме головну або додаткову роль.

Наприклад, у малому бізнесі social media marketing – це основний інструмент для генерації лідів: привернення уваги людей до бренду, його продукції чи послуг у вигляді заявок, дзвінків, реєстрацій на сайті. Я говорю про невеликі приватні косметологічні та масажні кабінети, салони краси, мерчі, крафтові виробництва, магазини одягу. У таких бізнесів часто відсутні сайти, а трафік від промопостів і банерної реклами в соцмережах веде безпосередньо на сторінки брендів.

Роман Геращенко. Оскільки окупність рекламних вкладень виходить на перший план, бізнес хоче знати вартість кожного із залучених інструментів у «воронці продажів». Робиться це за допомогою наскрізної аналітики даних, що відстежує шлях споживача: від першого контакту з продуктом до покупки. Чим більше компанія, тим рідше звучить питання «Що ми отримаємо від просування в соціальних мережах?». Великий бізнес грає за іншими правилами.

Як зрозуміти, що трафік на сайт прийшов із соцмереж?

Роман Геращенко. До кожного сайту підключається інтерфейс Google Analytics, у якому відбиваються джерела трафіку: пряма реклама, пошукова, трафік із соцмереж – таргетована реклама з промопостів, ремаркетингом або вузьким націленням, конкурсними активаціями або рекламними кампаніями з інфлюенсерами.

Володимир Чернер. Вкрай важливо відстежувати якість трафіку. Я говорю про максимально цільову аудиторію бренду. Своєю чергою, Google Analytics покаже поведінку користувача на сайті: скільки часу провів на ресурсі, які сторінки подивився, чи вчинив цільову дію та що робив після відвідування сторінки.

Що потрібно брендам, щоб SMM агенція Київ виявила себе на 100%?

Тетяна Мокренко. Насамперед створити грамотну екосистему в диджиталі, без неї отримати якісні продажі в принципі неможливо. Ядро системи – сайт із підключеним Google Analytics та CRM. А далі система вибудовуватиметься відповідно до мети, яку бренд поставив перед агентством: знайомство з брендом, підвищення знань про конкретні продукти, формування іміджу, підвищення рівня лояльності чи продажу.Оскільки сьогодні ми говоримо про продажі, то екосистема може мати такий вигляд:

  • Ядро: Сайт + Google Analytics та в ідеалі налагоджена CRM.
  • Основні інструменти рекламної кампанії:

SMM:

  • якісний контент, просування в соціальних мережах і реклама в месенджерах;
  • робота з інфлюенсерами;
  • ком'юніті-менеджмент.

Диджитал:

  • пошукова реклама в контекстно-медійній мережі Google;
  • ретаргетинг на аудиторії, зібрані за допомогою спеціальних сервісів, встановлених на сайт або програми. Наприклад, пікселі соціальних мереж та Google Analytics;
  • еmail-маркетинг;
  • Display Ad: банерна реклама та спецпроєкти на сайтах-майданчиках.

А далі працює відділ продажу бренду.

Що робити SMM-агентствам, якщо бренд наполягає на продажах саме із соцмереж?

Роман Геращенко. Якщо агентство погодилося грати з клієнтом у цю гру, а продажі більшою мірою йдуть з інтернету, то брати доступи до Google Analytics і Google Tag Manager, вивчати статистику, перевіряти роботу відділу продажу, робити прогноз і підписуватися під нижньою планкою продажів. Якісне SMM просування Київ, залежно від виду бізнесу, зможе забезпечити близько 10–30% продажів, особливо якщо періодично проводити в спільнотах креативні активації, що мотивують підписників переходити на сайт і купувати.