Цивільний захист – важлива функція держави щодо захисту своїх громадян, території, природи та навколишнього середовища у разі непередбачених, надзвичайних ситуацій. Завдання, яке перед ним стоїть, передбачає як запобігання цих ситуацій, так і надання допомоги людям, які вже постраждали та усунення негативних наслідків. При цьому, вивчення правил пожежної безпеки являється обов’язковою складовою, яка передбачена на державному рівні.

Як проходить організація навчання пожежної безпеки

Навчання основам є обов'язковим для всіх установ, незалежно від того, яка там форма власності чи кому вони підпорядковуються. Завдання, що ставляться перед суб'єктами господарювання включають навчання співробітників основам правил пожежної безпеки. Крім цього, розглядаються питання техногенної безпеки. Також проводяться практичні тренування.

Порядок проведення навчальних заходів був затверджений постановою №444 Кабінету міністрів України. Даний документ визначає:

  • Якою буде структура навчання.
  • Які види навчання передбачені та які механізми будуть застосовані для цього.

Також там чітко вказано, як часто треба проводити інструктаж на підприємствах. Щоб дізнатися більше про навчання пожежної безпеки цивільного захисту можна відвідати сторінку https://firesecurity.com.ua/uk/obuchenie-pozharnoi-bezopasnosti-grazhdanskoi-zashchity/.

Співробітники, які відповідають за ці питання в організації призначаються керівництвом. Та перед тим, як приступити до виконання своїх нових обов’язків, вони мають пройти спеціальне навчання. Після цього вони мають кожен рік проходити нове тестування чи іншу форму перевірки знань, яка підтверджує, що людина дійсно розбирається в питаннях пожежної безпеки та цивільного захисту.

Навчальний процес: особливості та деталі

В залежності від місця зайнятості, навчання може проводитися безпосередньо на робочому місці, у навчальному закладі або ж за місцем прописки. При цьому процес навчання може складатися з таких елементів:

  • Проходження самостійного навчання.
  • Проходження навчання у компанії чи організації.
  • Навчання у навчальному закладі.
  • Проведення навчання спеціаліста, який є відповідальним за безпеку на підприємстві, а також керівника.

Проведення спеціальної підготовки

Існують спеціальні програми, які передбачають вивчення у тому числі й правил пожежної безпеки. Всі вони попередньо мають бути затверджені державними установами, будь то місцевим самоврядуванням чи територіальною адміністрацією. Існують такі програми:

  • Загальна підготовка, що включає як теорію, так і навчання правильній поведінці в екстрених ситуаціях. Співробітники можуть отримати спеціальні навички, що включають надання першої допомоги та вміння використовувати засоби індивідуального захисту. Співпрацюючи з компанією Fire Security, ви можете не тільки замовити проведення навчання на підприємстві, але й скористатися іншими корисними функціями, що забезпечують пожежну безпеку – https://firesecurity.com.ua/uk/zamer-soprotivleniia-izoliatcii/.
  • Спеціальна підготовка працівників спецслужб.
  • Підготовка працівників підприємств, які мають підвищений рівень небезпеки. Вони набувають більш глибокий рівень знань.
  • Спеціальна підготовка для людей, робота яких має підвищений ризик пожежної небезпеки.
  • Прискорена підготовка, спричинена надзвичайними ситуаціями. Допомагає навчити співробітників за короткий проміжок часу, коли доводиться працювати у складних умовах.

Своєчасне проходження є дуже важливим, оскільки може запобігти виникненню кризових ситуацій та допомогти у випадках, якщо щось таки сталося.