Ми звикли вважати, що книжки приносять лише користь, позитивно впливають на розумовий та фізичний розвиток людини, але в деяких випадках з такими думками можна посперечатися. Давайте розглянемо моменти, коли література може спричинити шкоду і чому так може статися?

Обрати якісні, правильні та затверджені МОНУ книжки можна на офіційному сайті українського видавництва «Ранок». Великий асортимент, детальний опис та реалістичні фото допоможуть зрозуміти актуальність вибору та доцільність обраної позиції. Швидке оформлення замовлення та відправка книг обраною клієнтом транспортною компанією значно скоротить очікування придбаного товару, а приємні акції, пропозиції та знижки залишать теплий слід у душі та мотивуватимуть повернутися знову.

Коли читання може бути шкідливим?

Невдало підібрана книжка залишить негативні спогади, відчуття та емоції, а неправильне її використання може ще й зашкодити здоров’ю, наприклад читання:

  • В транспорті – з одного боку це ідеальний спосіб провести час у дорозі, але з іншого – погане освітленні негативно впливає на зір. Постійні тіні, силуети та яскраві промені сонця, що миготять під час руху, створюють надмірне навантаження на зорову та нервову систему. Такі дії призведуть до роздратованості та погіршення зору.
  • Лежачи – начебто приємно і корисно читати енциклопедії для дітей, але теж не дуже гарно. Незвичне положення тіла призводить до незначного стискання грудної клітини та порушення дихального ритму. Звідси менше кисню потрапляє до мозку. Кожного разу з’являється потреба  влаштуватися зручніше, від чого постійно втрачається увага та з часом починає тягнути в сон. Лежачи на боці теж не дуже гарний варіант, бо сторінки знаходяться на різній відстані від очей та мають незвичний кут нахилу. Отже, органи зору сильно навантажуються в такому положенні.
  • В пітьмі – так часто роблять діти, ховаючись під ковдру з ліхтариком, коли енциклопедія для малюків дуже зацікавлює. Недостатнє освітлення та занадто близька відстань може спровокувати короткозорість. В темряві очі не потребують такого частого кліпання очима як зазвичай, тож читання в такому режимі призводить до пересихання та подразнення слизових оболонок.

Отже, читати теж треба правильно при гарному освітленні в затишному та комфортному положенні. Коли процес займає багато часу варто робити перерви та давати тілу і очам відпочинок. Завітайте в інтернет-магазин «Ранок» та оберіть літературу на свій смак та інтерес. Тут є чим побалувати навіть найзатятіших читачів, які вважають, що все перечитали.